03 Aralık 2012

Bir yiyen pişman bir de yemeyen
      Merhaba,
bugün gün benim için hızlı başladı.
Sabah yeni tanıştığım yağlı boya tasarım, kendisine şükranlarımı sunarım ayrıca, yeni headerimi yerleştirdi...Yeni tabela taktıran bir esnaf gibi hissettim kendimi. Baktım baktım durdum. Elimden gelse silecek parlatacaktım da, eh artık o kadar da abartmayayım dedim.
 Sonra değerli "Gisi"yi merak ettim. Kaç gündür yoktu ortalıklarda. Acaba merakla beklediğim ürünlerini mi bitiriyor diye bir daha baktım sayfasına...oda ne. Bir kek yapmış, benim şeker anında düştü zaten. Yeni kahvaltı yapmış, az yeme tevbesi etmiş bünyemi şaşırttı ve maalesef sözünden saptırdı. Kalktım kek yaptım.
Ve yedim. Kızımın beslenmesine 5 dilim koydum ve tembih ettim. Arkadaşlarınla paylaş diye...Anne bu kadar yiyemem diye isyan ederken beslenmenin fermuarını çekip, konuyu kapattım. Neden mi böyle yaptım, başıma gelecekleri biliyorum da ondan...
  Diğer küçükler birer dilim yediler ama onların iştah yerlerde süründüğünden gayet fazla yemiş gibiler. Ya ben, şu anda yarım tepsi keki yemiş durumdayım...
 Değerli Gisi en az bir kilo aldım ve müsebbibi sizsiniz:)
  Tarif çok az değişti evde olmayan yeşillik yüzünden, ama gerçekten çok lezzetli...
 Denemek isteyenlere tavsiye ederken not düşeyim. 2 dilim aldıktan sonra, beslenmeye hepsini koyun. Sınıfça yesinler. Yoksa kurtuluşunuz çok zor.
Benbirden söylemesi.
Hoşçakalın.8 yorum:

 1. Yorumunuzu görür görmez, birden telaşa kapıldım.
  Hemen blogunuza gelip okudum yazınızı.
  Ne diyeceğimi inanın bilemiyorum.
  Rabbim her daim böyle güzel muhhabbetlerle doldursun yüreğimizi, siz ve sizin gibi güzel bakıp güzel gören halis, dup duru niyetli kullarıyla bir etsin iki cihanda da İnşaAllah cümlemizi.
  Afiyet bal şeker ve en önemlisi şifa olsun. Çocuklarınızın da tatlı yanaklarından öpün lütfen benim için.
  Baki muhabbetlerle İnşaAllah...

  YanıtlaSil
 2. Tabak da şahane tarif de öyle..sunan da hazırlayan da ilham olan da öyle..
  Rabbim tatlı muhabbetlerin sayısını artırsın..sevgiler..

  YanıtlaSil
 3. Teşekkür ederim Değmesin Yağlı Boya...
  Eşim biraz önce akşam yemeğinde bana neden yemek yemiyorsun diyor?
  Nasıl söyleyeyim o kadar kek yediğimi, ne bileyim aç değilim fazla dedim. Ne yedinki aç değilsin dedi. Hiiiç "kek" dedim.(ne hiç ne hiç) Nerede bakayım tadına dedi. Her zaman ben getiririm inanın yemez. Günlerce sürünür fanuslarda. Sonra yine ya hurma ya kaysı tatlısı olur. Bugün eşimin yiyeceği tuttu, ama ortada kek yok:)
  Yani ben de şoktayım, eşimde...ben diyorumki tamam anlıyorumda, neden bugün yani...o da diyorki o kadar keki nasıl yedin? Bu işte bir keramet var ya hayrolsun.
  Alacağın olsun Gisi:)

  YanıtlaSil
 4. selamünaleyküm
  ben geldim misafir kabul ediyormusunuz
  çok güzel blogunuz
  hayırlı akşamlar

  YanıtlaSil
 5. Değerli Seyyah Gül,
  Ve aleyküm selam. Efendim hoşgeldiniz, safalar getirdiniz. Kabul etmek ne demek, başımın üstünde yeriniz var. Acizâne paylaşıyorum birşeyler. Henüz yolun başındayım. Sizlerden öğreneceğim çok şey var.
  Ama beğendiyseniz teveccühünüz ve inanın çok mutlu oldum. Her zaman beklerim. Hoşçakalın.

  YanıtlaSil
 6. Bende Gisi arkadaşa uğradım keki görünce aşka geldim birazdan yapıp dayanabilirsem sabah kahvaltıda yemek istiyorum:D eğer uyku tutmazsa gece kalkıp yiyebilirim şşşiiiitttt kimse duymasın:))
  afiyet olsun sana da güzel:)
  sevgiler

  YanıtlaSil
 7. Hoşgeldin Ablacığım, şeref verdin.
  Bence kalkıp yemişsindir:) O kadar güzel yani...
  Canım ablam bana gönderdiğin maili okudum. En kısa zamanda sana yazacağım. Ama ilgin ve alakan için çok teşekkür ederim.
  Muhabbetlerimle, hoşçakal.

  YanıtlaSil
 8. ya hiç yiyemeyen ne yapsın :)
  görüpte yiyemeyen :)

  YanıtlaSil


Fikrinizi belirtmenizden mutluluk duyarım.
Yazacağınız her şey benbir için çok önemli ve kıymetli.